اخذ کد اقتصادی

ثبت برند

برند چیست ؟
طبق قانون ثبت جمهوری اسلامی ایران برند یا همان نام و علامت تجاری،نشانی است که می توان به وسیله آن کالا های تولیدی و یا خدمات ارائه شده توسط یک شخص حقیقی یا حقوقی را از سایر کالا ها و یا خدمات مشابه متمایز کرد.

مزایای ثبت برند :
یک برند خوب (نام تجاری) می تواند مشتریان و یا مشترکان شما محصولات شما را از نوع های مشابه تشخیص بدهند و عامل بسیار مهمی در ایجاد شناخت محصولات و خدمات شما و حتی با داشتن برند و مدارک لازم جهت اخذ وام از بانک ها درخواست داده شود استفاده از علامت تجاری موجب ایجاد تفاوت و تمایز بین محصولات و تولید آن مشابه ما شود ، در قرار اعطای نمایندگی علامت تجاری یکی از مهمترین مواردی است که حتما باید قید شود.
تولید کنندگان و تجار و شرکت هایی که می خواهند از طریق دولت و بانک با دریافت وام از خدمات و تولیدات خود حمایت کنند حتما با می بایست علامت و برند تجاری خود را به ثبت برسانند در زمانی یک علامت و نام تجاری خوب، وجهه و جایگاه خاصی به شرکت و کسب و کار شما می بخشد و در صورت مدیریت درست در ارائه خدمات و یا تولیدات شما و موفق بودن علامت تجاری شما تبدیل به دارایی ارزشمندی برای صاحب حقوقی آن می شود.
ثبت علامت تجاری بصورت قانونی از هرسوء استفاده احتمالی از خدمات و محصولات شما جلوگیری می کند و بابت علامت تجاری ارزش برند چند برابر می شود.
پس از ثبت برند با قرارگرفتن علامت مخصوص در بالای نام تجاری اعتبار بین المللی برای برند به دست می آید.
علامت تجاری موجب می شود که در بازارهای بین المللی و مذاکرات تجاری طرف قرارداد تولید کننده دارای علامت تجاری را به عنوان شرکتی دارای سابقه و برنامه و اعتبار ببینند.
با ثبت علامت تجاری از سرقت طرح ها و ایده های دارای علامت تجاری ثبت شده ممانعت به عمل می آید.
علامت تجاری با حصول اطمینان از حقوق انحصاری برای شناخت کالا و خدمات و همچنین با اجازه دادن به دیگران مبنی بر استفاده از آن در صورت پرداخت مبلغ توافقی با صاحب علامت تجاری را محافظت می کند.
علامت تجاری قابل تمدید شدن به مدت نامحدود با پرداخت مبلغ خاص را دارد.
با ثبت علامت تجاری در واقع از آن توسط مراجع قانونی محافظت به عمل می آورید.
ثبت علامت تجاری مانع تلاش های رقبای غیر منصف مثل متقلبان در سوء استفاده از نوع و روش محصول و یا خدمات شما از نوع نامرغوب و یا متفاوت می شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند:
1-برای اشخاص حقیقی ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی لازم است
2- برای اشخاص حقوقی نیز کپی روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت، کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء ، کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده کرده باشید) باید ارائه شود.
3- ارائه مدارکی که نشان دهنده نوع و زمینه فعالیت شما باشد. نظیر جواز و یا اعلامیه تاسیس و یا پروانه بهره برداری از صنایع مدارکی از این قبیل
در صورتی که سوال یا ابهامی در رابطه با مدارک مورد نیاز ثبت برند و علائم تجاری دارید می توانید به صورت رایگان با مشاوران ما در موسسه راه روشن در ارتباط باشید.
شماره تماس:0214439500

Summary
User Rating
5 based on 2 votes
Service Type
امور ثبتی و اخذ کد اقتصادی
Provider Name
موسسه حقوقی راه روشن
Area
tehran
Description
اخذ کد اقتصادی پس از ثبت شرکت برای انجام امور مالیاتی
URL
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>