آموزش تصویری مراحل ثبت برند

بسیاری از متقاضیان ثبت برند همواره درباره مراحل ثبت برند گمراه می شوند زیرا کسی به آنها توصیحی نمی دهد.

همان طور که در تصویر مشخص است مراحل ثبت برند کوتاه ولی زمانبر است.کارشناسان راه روشن همواره می کوشند تا در کمترین زمان و کمترین هزینه، زیبا ترین اسم ها و برند ها را برای مشتریان خود به ثبت برسانند.

جالب است بدانید که همه مراحل برند از انتخاب و استعلام برند، طراحی لوگو، ثبت اظهارنامه ثبت برند و تشکیل پرونده فیزیکی تا تایید پرونده و نتشار روزنامه همگی با سهولت بیشتری در موسسه راه روشن انجام می گیرد.

مروری بر مراحل ثبت برند:

انتخاب نام و استعلام نام تجاری

انتخاب بهترین اسم که هم به کسب و کار و شغل شما مرتبط باشد. مهم ترین اصل برای به ثبت رساندن آن است.پس از آن باید به اصیل و قابل ثبت بودن آن توجه داشت که می توان با یک استعلام ساده متوجه آن شد.

اظهارنامه ثبت برند

مانند تمامی کار های ثبتی ابتدا نیاز به ثبت نمودن اظهارنامه توسط شخص حقیقی یا حقوقی برای ثبت برند می باشد. این روند می تواند وکیل یا وکلای شما انجام پذیرد.

مدارک ثبت برند

تشکیل پرونده فیزیکی

مرحله بعدی تشکیل پرونده و تکمیل مدارک مورد نیاز است که به شرح زیر می باشد.

مدارک ثبت برند شخص حقیقی:

۱)کپی شناسنامه
۲)کارت ملی
۳)کپی کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
۴)کپی مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)

مدارک ثبت برند شخص حقوقی:

۱)کپی شناسنامه
۲)کپی کارت ملی
۳)کپی روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
۴)کپی مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
۵)کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)

نکته: در صورتی که در تصویر برند یا نام مورد نظر شما جهت ثبت، کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد، ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.
قابل ذکر است، اسم یا عنوانی که ماهیت یا طریقه ی استفاده از آن بر خلاف موازین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه  باشد و یا موجبات فریب عموم را فراهم کند، نمی تواند به عنوان یک نام تجاری به کار رود و غیر قانونی تلقی می گردد. علاوه براین موارد، هر گاه خواهان ثابت کند که مالک برند ثبت شده از آن به تنهایی و یا بر خلاف ضوابط مندرج در قانون استفاده کرده و یا اجازه ی استفاده از آن را صادر نموده یا به نحوی از علامت جمعی استفاده کند یا اجازه ی استفاده از آن را بدهد که موجب فریب مراکز تجاری یا  عمومی نسبت به مبدا و یا هر خصوصیت مشترک دیگر کالا و خدمات مربوط گردد، دادگاه علامت جمعی را باطل می کند.

پرداخت هزینه روزنامه رسمی

در گام بعدی بایست هزینه های روزنامه پرداخت شود. در این مرحله کار برند شما در حال انجام است و قابل پیگیری می باشد.

تایید پرونده و انتشار مجدد روزنامه

تمام!

وقتی به این مرحله می رسید دیگر تایید نهایی داده شده و شما صاحب برند هستید. حالا می توانید با خیال راحت فروش محصول یا ارائه خدمات خود را آغاز کنید.

یادآور می شود شما می توانید با کارشناسان ما به صورت تلفنی ارتباط برقرار کنید یا به صورت آنلاین با واتساپ با مدیر راه روشن در ارتباط باشید.

استعلام برند رایگان

اگه این نوشته مفید بود براتون امتیاز بدین

6 دیدگاه دربارهٔ «آموزش تصویری مراحل ثبت برند»

  1. سلام
    من چندین موسسه کار ثبت برند انجام دادم ولی کلا کارم اخطار میخورد ولی خوشبختانه با موسسه راه روشن آشنا شدم و در کمترین زمان و بهترین مشاور توانستم برند خود را ثبت کنم.
    از همین جا از مدیریت عالی موسسه که واقعا دلسوزانه در ثبت برند راهنمایی کرده اند سپاسگزارم…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید