برای ثبت شرکت دانش بنیان گواهی ثبت اختراع نیاز است؟

قبلاً ثبت شرکت (تبدیل به) دانش بنیان مستلزم داشتن گواهی ثبت اختراع و دیگر گواهی های داخلی یا بین المللی لازم بود. اما در سال گذشته روند تسهیل دریافت شرکت دانش بنیان آغاز شد و دیگر نیازی به هیچ یک از این گواهی ها نیست. امروزه داشتن گواهی ثبت اختراع برای ثبت شرکت دانش بنیان یک مزیت به حساب می آید و الزام آور نیست.

در ادامه این مقاله کوتاه قصد داریم روند جدید ثبت شرکت دانش بنیان را بیان کنیم و اطلاعاتی درباره مدارک یا کار های مورد نیاز بدست بیاوریم:

 

جایگزین گواهی ثبت اختراع برای ثبت شرکت دانش بنیان چیست؟

 

برای ثبت شرکت دانش بنیان ۲ نوع شرکت بر اساس کارکرد وجود دارد:

۱- شرکتی که کالای دانش بنیان ارائه می دهد.

۲- شرکتی که خدمات دانش بنیان ارائه می دهد.

این دو نوع شرکت بنا به نوآوری که خود در آن کالا یا خدمات، در صورت تایید کمیسیون دانش بنیان می توانند مجوز تبدیل شرکت به دانش بنیان را دریافت کنند.

 

این مطلب را از دست ندهید!

مزايای ثبت شرکت دانش بنيان در سال ۱۴۰۱

 

چگونه نو آوری خود را در امر کالا یا خدمت برای دانش بنیان بیان کنیم؟

 

هنگام بررسی برای تایید ثبت شرکت دانش بنیان ۲ کمیسیون انجام می شود. در کمیسیون اولیه بررسی شرکت در زمینه گفته شده صورت می گیرد و کلیت موضوع قرار گرفتن خدمت یا کالا در ضمره کالا یا خدمات ذکر شده برای دانش بنیان تایید می شود.

مرحله بعدی کمیسیون تخصصی شکل می گیرد تا ماهیت آن خدمت یا کالا بررسی شود و تعیین صلاحیت انجام شود. بعد از این مرحله دیگر باید منتظر تایید کمیسیون ماند و در صورت تایید شرکت دانش بنیان شما ثبت خواهد شد.

 

روند دانش بنیان چقدر زمان می برد و راحت ترین راه برای دریافت آن چیست؟

 

 

این روند در صورت تکمیل مدارک ۳ ماه زمان می برد که این زمان نیز متغیر می باشد. پس از اطمینان از داشتن کالا یا خدمت مورد تایید می توانید ثبت شرکت دانش بنیان خود را به موسسه راه روشن بسپارید. این موسسه با سابقه ثبت تعداد زیادی شرکت دانش بنیان و تجربه در این امر می تواند به شما در جهت کاهش زمان و افزایش احتمال ثبت شرکت دانش بنیان یاری کند.

 

مدارک لازم برای ثبت شرکت دانش بنیان

 

  • کلیه مدارک ثبتی شرکت و تغییرات
  • فرم های مربوطه
  • فیلم یا عکس از محصول
  • مدارک اظهارنامه مالیاتی شرکت در سال گذشته در صورت وجود
  • تکمیل پرسشنامه مربوطه

 

اگه این نوشته مفید بود براتون امتیاز بدین
برای مشاوره رایگان تماس بگیرید