تعریف شرکت

تعریف شرکت

تعریف شرکت

چگونگی نهاد حقوقی شرکت ؟

شرکت یک نهاد می باشد که وجود حقوقی جدا از صاحبان آن که جنبه حقیقی داراست. صاحبان این شرکت به عنوان عضو یا سهامداران شناخته گردیده اند. وضعیت حقوقی خود به شرکت همان حقوق به عنوان یک فرد طبیعی می باشد یعنی که یک شرکت می تواند بدهی متحمل گردد، شاکی شود.

شرکت یک انجمن و یا مجموعه ای از اشخاص، افراد حقوقی ، و یا ترکیبی از هر دو می باشد. اعضای شرکت به یک هدف مشترک ایمان داشته اند و متحد روی یک هدف خاص متمرکز می شوند.

شرکت ها به شکل های متفاوت مشابه:

شرکت ها توسط مدیران و منشی و کارکنان شرکت اداره می گردند و به کارگیری دستگاه های گوناگون.

صاحبان کسب و کارهای کوچک اغلب از یک نوع ساختار شرکت به اسم یک شرکت خصوصی است “Pty با مسئولیت محدود، استفاده می نمایند. سهام این نوع از شرکت قابل فروش نخواهد بود و با مسئولیت محدود می باشد.

شرکت های بزرگ که مشغول به فروش سهام به عموم بوده اند هنوز هم می تواند مسئولیت خود را محدود نمایند.

دلایل داشتن ثبت شرکت 

مزایایی برای استفاده از یک ساختار شرکت برای ایجاد یک کسب و کار هست. داشتن شخصیت حقوقی و داشتن یک وضعیت محدود بیعنی که مسئولیت اعضا و یا سهامداران کم بوده اما به طور کلی همه برای بدهی های شرکت مسئول می باشند.

اکثریت، یک شرکت برای محافظت از دارایی شخصی خود سازماندهی می شود این مهم است که توجه کنید در شرکت ها تنها برای اداره کردن مشتری ها به ثبت می رسند و نظام مند کردن سیستم محصول و مشتری و حسابداری هزینه ها و نقدینگی برای برنامه ریزی  برای هدفی واضح که شرکت بر اساس آن ایجاد و ثبت می گرددو به حمایت تمام اعضا نیازمند می باشد.

تعریف شرکت

اگه این نوشته مفید بود براتون امتیاز بدین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید